Home Page
 
Home Page
 
Home Page
 
NATIONAL YOUTH GRAND PRIX - 2005
Region 2 Results
Round Robin
  Group 1 1 2 3 4 5
Tot Wins
Tot Frames
1 PAUL PICKERING (GMC) XX 4 4 4 2
3
14
2 AARON STACK (W.YORKS) 1 XX 1 4 2
1
8
3 DEREK PATTERSON (LANCS) 2 4 XX 0 4
2
10
4 ALEX WEAVER (MERSEY) 0 1 4 XX 4
2
9
5 DANIEL SMITH (CHES) 4 4 1 1 XX
2
10
  Group 2 1 2 3 4 5
Tot Wins
Tot Frames
1 DANIEL PAULEY (GMC) XX 1 4 1 4
2
10
2 KYLE RICHMOND (W.YORKS) 4 XX 2 4 4
3
14
3 PAUL FRASER (LANCS) 1 4 XX 4 4
3
13
4 TOM WHELAN (MERSEY) 4 2 2 XX 4
2
12
5 CHRIS TOMKINSON (CHES) 1 1 0 0 XX
0
2
  Group 3 1 2 3 4 5
Tot Wins
Tot Frames
1 TOM GRIFFITHS (CUMBRIA) XX 4 3 3 4
2
14
2 ANDREW LINDSAY (W.YORKS) 3 XX 2 0 4
1
9
3 BRETT NOBLE (LANCS) 4 4 XX 2 4
3
14
4 MARK LOWLES (MERSEY) 4 4 4 XX 3
3
15
5 JOE CARTWRIGHT (CHES) 2 1 0 4 XX
1
7
  Group 4 1 2 3 4 5
Tot Wins
Tot Frames
1 RYAN LAVERTY (GMC) XX 4 2    
1
6
2 KARL BOYLAN (W.YORKS) 3 XX 0    
0
3
3 DANIEL COLLINGE (LANCS) 4 4 XX    
2
8
4 STEVEN DOWD (MERSEY)       XX  
5 NICK WILSON (CHES)         XX
  Group 5 1 2 3 4 5
Tot Wins
Tot Frames
1 PETE BRUCE (GMC) XX 4 4 4  
3
12
2 ANDY MITCHELL (W.YORKS) 2 XX 4 4  
2
10
3 JACK DADY (LANCS) 1 3 XX 4  
1
8
4 SCOTT FINNEGAN (MERSEY) 1 1 0 XX  
0
2
5           XX
  Group 6 1 2 3 4 5
Tot Wins
Tot Frames
1 ROBERT ECKERSLEY (GMC) XX 3 0 1  
0
4
2 SUNNI CHAVDA (W.YORKS) 4 XX 3 4  
2
11
3 GRANT MASSEY (LANCS) 4 4 XX 4  
3
12
4 CHRIS CLARKSON (MERSEY) 4 0 2 XX  
1
6
5           XX
  Group 7 1 2 3 4 5
Tot Wins
Tot Frames
1 ADAM MURRAY (CUMBRIA) XX 2 0 2  
0
4
2 NATHAN PRESCOTT (W.YORKS) 4 XX 1 4  
2
9
3 DARYLL TRUELOVE (LANCS 4 4 XX 4  
3
12
4 DANIEL MASSEY (CHES) 4 2 3 XX  
1
9
5           XX
  Group 8 1 2 3 4 5
Tot Wins
Tot Frames
1 JOHN RATHBONE (GMC) XX 0 4 4  
2
8
2 PHILIP BLACKBURN (W.YORKS) 4 XX 4 4  
3
12
3 JAMES TART-CAHILL (LANCS) 0 1 XX 2  
0
3
4 STUART GREGORY (CHES) 1 1 4 XX  
1
6
5           XX
Knockout Stage
Last 16
GRANT MASSEY 5 v 2 ANDY MITCHELL
PETE BRUCE 2 v 5 PAUL FRASER
PHIL BLACKBURN 5 v 1 RYAN LAVERTY
MARK LOWLES 5 v 1 JOHN RATHBONE
DARYLL TRUELOVE 5 v 2 SUNNI CHAVDA
DANNY COLLINGE 5 v 4 DEREK PATTERSON
PAUL PICKERING 5 v 4 NATHAN PRESCOTT
KYLE RICHMOND 4 v 5 BRETT NOBLE
Quarter Final
GRANT MASSEY 4 v 6 PAUL FRASER
PHIL BLACKBURN 6 v 4 MARK LOWLES
DARYLL TRUELOVE 4 v 6 DANNY COLLINGE
PAUL PICKERING 5 v 6 BRETT NOBLE
Qualifiers
PAUL FRASER
PHIL BLACKBURN
DANNY COLLINGE
BRETT NOBLE
WEPF Logo
Euro8ball Logo
English Pool Referees Association
Find us on Facebook
Terms & Conditions | Privacy Notice | Contact Us
 
© 2004 - 2021 English Pool Association. All rights reserved.